Aktuality

Správy

Nadácia NBS má prvých úspešných grantistov

Prvá z troch vyhlásených grantových výziev Nadácie NBS pozná úspešných žiadateľov. Deväť organizácií bude zvyšovať finančnú gramotnosť zraniteľných cieľových skupín.

Správy

Grantová výzva na malé projekty je zverejnená  

Trojica prvých vyhlásených grantových výziev nadácie je kompletná – 2. mája pribudla výzva na malé projekty. Aj o tieto možno žiadať elektronicky prostredníctvom platformy EGRANT.

Správy

Podávanie žiadostí o grant len elektronicky

Grantové výzvy na podporu zvyšovania finančnej gramotnosti a meranie jej úrovne v dospelej populácii čakajú na prvých žiadateľov. Svoje projekty budú predkladať len elektronicky – prostredníctvom platformy EGRANT.

Správy

Prvé grantové výzvy

Nadácia Národnej banky Slovenska zverejnila prvé dve grantové výzvy. Oprávnení uchádzači budú môcť prostredníctvom svojich projektov inovatívne vzdelávať vybrané cieľové skupiny v oblasti financií a merať úroveň finančnej gramotnosti.

Správy

Mediálne raňajky odštartovali nadáciu

V stredu 27. 4. 2022 sa v centrále NBS uskutočnili mediálne raňajky pri príležitosti založenia Nadácie NBS. NBS a jej pravá ruka, Nadácia NBS chcú robiť veci, ktoré majú zmysel.

Správy

Správna rada schválila Stratégiu Nadácie NBS

Správna rada schválila Stratégiu Nadácie NBS 6. 4. 2022. Dokument určuje obsahové zameranie, definuje oblasti a formy podpory a rámcuje hlavné činnosti nadácie v záujme dosiahnutia stanovených cieľov.

Správy

Výzva na spoluprácu s Nadáciou NBS – hodnotitelia projektov 

Nadácia NBS ponúka spoluprácu odborníkom v oblasti finančnej gramotnosti, finančného vzdelávania a/alebo finančnej a ekonomickej vedy a výskumu.

Správy

Seniori a finančná gramotnosť

Úroveň finančnej gramotnosti sa výrazne líši nielen medzi krajinami, ale aj naprieč rôznymi skupinami obyvateľov.

Správy

Zbavíme sa drobných mincí. Takto bude vyzerať zaokrúhľovanie

Od 1. júla 2022 sa na Slovensku obmedzí obeh jedno- a dvojcentových mincí. Prospeje to životnému prostrediu a domácnosti zmenu pocítia len minimálne.

Správy

Ako sú Slováci spokojní s finančnými službami?

Prečítajte si, aké podnety spotrebitelia najčastejšie riešili v NBS za minulý rok.

Odber noviniek

Prihláste sa k odberu noviniek

Newsletter Nadácie NBS informuje o nových grantových výzvach,
aktivitách nadácie, partnerstvách a ďalších novinkách.